joomla templates top joomla templates template joomla

Lions Club Kristianstad ger bidrag till ungdomsverksamheten

den .

På tisdagskvällen fick Pan-stugan besök av Lions Club Kristianstad, som delade ut en check på 10.000 kr till klubbens ungdomsverksamhet. Pan-stugan var full med barn och ungdomar som varit med på kvällens träning. Ungdomstränare Emma Martner fick ta emot checken av Krister Andersson från Lions Club Kristianstad.

Stort tack för bidraget! Ett bidrag som kommer att användas i föreningens nysatsning på barn och ungdomar, där bl.a. tisdagskvällarnas ungdomsträningar ingår som en del i upplägget.

 

Lions Emma check

 

Wild Kids 700x393

Wild Kids-gruppen får instruktioner av Emma Martner. Kvällen bjöd bl.a. på rolig hinderbana och elektronisk stämpling vid kontrollerna (som många barn kallar "att blippa", då det kommer en ljud- och ljussignal från stämplingsenheten när stämplingen registreras). 

Kontakt

Fäladsgatan 6
291 59 Kristianstad
epost: kansli(at)pan-kristianstad.nu